Top logo. Jydsk pony væddeløbsforening

logo Velkommen
Nye medlemmer
Nyheder
Travskole
Video
Løb
Heste res.
Point
Tilmelding
Tilmeldte
Aktiviteter
Priser m.m.
Vedtægter
Reglement
Beregn handicap
Hestene
Nye billeder
Introfolder
Identifikation
Sponsorer
DPF
Links
Køb og Salg
Kontakt os

login

DM 2004, afholdt på Odense væddeløbsbane

Resultater

1. løbÅben handicap for ikke DM-deltagereCity 4´s Ærespræmieløb
1.Julius Michelle Holmsgård1000 m3.31,9Ål
2.FaustChristian Nissen 940 m3.46,1Sjæ
3.BastianMonica Fentz1120 m3.11,8Fv
4.FysselineKimmie Noer 880 m4.04,1Fv
5.BlackieDavid Andreassen1160 m3.05,6Bh
6.Mini Max IIKlaus Rasmussen1000 m3.36,2Sk
7.EmmaRikke G. Sørensen1080 m3.21,5Sjæ
8.TusindfrydSabrina Nielsen 920 m3.57,0Fv
9.Lucci LucazSara Kristensen1040 m3.30,0År
10.MickeyEmilie Østbjerg1000 m3.40,9Lf
11.LockyClaudia Bossen1280 m2.53,8Fv
12SpeedyKristina Jørgensen1160 m3.12,7År
2. løbÅben handicap for ikke DM-deltagereMontagebyg Fyn A/S Ærespræmieløb
1.AlladinMads T. Larsen1020 m3.16,9Sjæ
2.BobbiRikke Rohbach Bonde1180 m2.59,2År
3.Silver BoyMichael Holmer1220 m2.55,1År
4.MusseJeppe Rask Hansen1020 m3.32,1Sk
5.VilmaMikkel Dahl1120 m3.13,1Sk
6.TøsenMarianne Frederiksen 980 m3.41,1Sjæ
7.Don PedroFay Nielsen1000 m3.39,9Fv
8.SamsonAnne Forsberg1060 m3.27,6Fv
9.BingoDoris Djordjevic 900 m4.05,2Sjæ
10.FysserAnne-Marie Johansen 980 m3.54,8Fv
11.HestyIda W. Brantzwn1060 m3.38,3Sjæ
12.Rasmus KlumpSimone Foged 900 m4.24,4Fv
3. løbDM under 100 cmNordania Leasing Ærespræmieløb1000 m auto
1.RaketDebbie Pedersen 2.59,2Sk
2.Zoot SuitKristian Larsen 3.00,0År
3.Tarzan IIHenriette Larsen 3.01,0År
4.CirkelineKatrine V. Rasmussen 3.01,4Fv
5.BiancaMette K. Knudsen 3.01,5Lf
6.FredagLuise Berg 3.02,9Sjæ
7.Buller IIMads Andersen 3.05,8Ål
8.FrynsStine Andersen 3.07,3Sjæ
9.SarieEmilie Pettersson 3.07,5Bj
10.SimonSabine Nielsen 3.12,6Sjæ
11.HanibalLouise Agregaard 3.52,1Sk
12.ZorroMichael Holmer 3.52,1År
4. løbDM under 110 cmTrykstøberiets Ærespræmieløb1000 m auto
1.Tejas BoncheeMette K. Knudsen 2.39,9Lf
2.NullerJeppe Rask Hansen 2.40,4Sk
3.Emmeros EsmeraldaHenriette Larsen 2.43,0År
4.LasseSabine Mortensen 3.14,5Lf
5.Black AktionMads Petersen 3.14,8Bh
6.MilleMichael Frandsen 3.31,1Fv
7.ChiliMaria Jacobsen 3.35,0Fv
 DonnaSandra Kjeldgård disk. gLf
5. løbDM under 120 cmL.F.P.T´s Ærespræmieløb1000 m auto
1.MandalarCamilla Borg Bahnsen 2.15,8År
2.MollyLinda Nielsen 2.30,6Lf
3.Prins GKristian Larsen 2.32,6År
4.Blackie IIChristine Petersen 2.35,8Sjæ
5.SisseJacob Vester 2.38,8Sk
6.PicassoJacob Friis 2.42,2Sk
7.BusterMette Rohbach Bonde 2.43,4År
8.FelixTina Rohbach 2.45,1År
9.WendyMalene Friis 2.46,4Sk
10.JacobJannie Svensson 2.53,3Lf
11.LubbiClaus Hansen 2.54,4Fv
12.CharmørTerese Møller 2.59,8Bh
6. løbDM under 128 cmTrænerforeningens Ærespræmieløb1000 m auto
1.StenEmil D. Mæhlisen 2.08,7År
2.AttilaErik Rasmussen 2.13,0Sk
3.WitaLinda Nielsen 2.14,4Lf
4.Dion MNajda Finne 2.14,5Lf
5.Ripadals BossMarie Olesen 2.15,9År
6.Tarpans DanarJeanette Larsen 2.16,3Sjæ
7.HurricaneIsabella Genath 2.20,5Sjæ
8.Bella DonnaJeppe Rask Hansen 2.37,7Sk
9.RumasMorten P. Kramer 2.46,0Fv
10.TitinusMichael Friis 2.55,1Sk
 ZarRikke Rohbach Bonde opgÅr
 FigaroStine D. Andersen gim (1)Sjæ
7. løbDM under 135 cmKvistgårdens Ærespræmieløb1000 m auto
1.Super PrideMichael Holmer 1.40,7År
2.GizmoSteffen Christiansen 2.07,1Lf
3.CariusEmilie Pettersson 2.16,7Bh
4.NikolaiSteffan Petersen 2.24,6Lf
5.Picasso FayFay Nielsen 2.38,4Fv
6.LokkaAnne Olesen 2.48,6Fv
7.Williams TownSimone Foged 2.49,5Fv
8. løbDM til og med 148 cmF.P.T.G´s Ærespræmieløb1000 m auto
1.ThowraJosephine G. Trøjbjerg 2.10,6Sjæ
2.SamsonMette Jørgensen 2.12,5Sjæ
3.Blue AngelJulie Søndergård 2.33,6Fv
4.FrejaClaudia Bossen 2.34,2Fv
5.DieselLinda Petersen 2.36,8Sjæ
6.BullerRikke Rohbach Bonde 2.38,6År
7.AladdinSimone Mikkelsen 2.39,3Bh
 Prins WilliamUlrik Christoffersen opg-
9. løbÅben handicapVæddeløbsforeningens Ærespræmieløb
1.JuliusMichelle Holmsgård1120 m3.27,1Ål
2.FaustChristian Nissen1060 m3.39,9Sjæ
3.Don PedroFay Nielsen1120 m3.30,8Fv
4.TøsenMarianne Frederiksen1120 m3.31,3Lf
5.BingoIda W. Brantzen1000 m4.01,2Sjæ
6.FysserAnne-Marie Johansen1100 m3.42,9Fv
7.MickeyEmilie Østbjerg1140 m3.35,3Lf
8.ChiliMaria Jacobsen1140 m3.35,9Fv
9.Mini Max IIKlaus Rasmussen1140 m3.38,0Sk
10.FysselineKimmie Noer1000 m4.15,6Fv
11.TusindfrydSabrina Nielsen1040 m4.09,4Fv
12.Rasmus KlumpSimone Foged1020 m4.15,7Fv
10. løbÅben handicapVæddeløbsbanens Restaurant´s Ærespræmieløb
1. SimonSabine Nielsen1040 m3.11,2Sjæ
2.AlladinMads T. Larsen1020 m3.15,8Sjæ
3.SarieEmilie Pettersson1040 m3.13,8Bh
4.MusseJeppe Rask Hansen1020 m3.19,7Sk
5.EmmaRikke G. Sørensen1040 m3.16,2Sjæ
6.SamsonAnne Forsberg1020 m3.21,9Fv
7.MilleMichael Frandsen1020 m3.25,7Fv
8.Black AktionMads Petersen1060 m3.19,0Bh
9.Lucci LucazSara Kristensen1000 m3.36,8År
10.HanibalLouise Agregaard1060 m3.26,5 Sk
11.ZorroMichael Holmer1020 m3.38,1År
12.HestyDoris Djordjevic1040 m3.36,6Sjæ
11. løbGrand Prix GotlandsrussVaskehusets Ærespræmieløb2000 m auto
1.Tarpans DanarJeanette Larsen 2.06,1Sjæ
2.StenEmil D. Mæhlisen 2.08,2År
3.Ripadals BossMarie Olesen 2.09,1År
4.MandalarCamilla Borg Bahnsen 2.11,6År
5.AttilaErik Rasmussen 2.14,2Sk
6.PicassoJacob Friis 2.26,5Sk
7.NittanyChristian Andersen 2.26,6Lf
8.Prins GKristian Larsen 2.26,6År
 Dion MNadja Finne disk. gLf
12. løbÅben handicapD.T.C´s Ærespræmieløb
1.FrejaAnne Forsberg1060 m2.34,2Fv
2.FelixTina Rohbach1020 m2.40,8År
3.Tejas BoncheeMette K. Knudsen1060 m2.34,8Lf
4.BusterMette Rohbach Bonde1060 m2.35,7År
5.JacobJannie Svensson1000 m2.45,6Lf
6.WendyMalene Friis1060 m2.39,4Sk
7.NullerLasse Rask Hansen1100 m2.34,8Sk
 FernandoChristel W. Laursen1080 mgim (5)Fv
 BullerRikke Rohbach Bonde1180 mopgÅr
 Molly Linda Nielsen1040 mUDGÅRLf
13. løbÅben handicapSportstrykkeriets Ærespræmieløb
1.FredagMichala Andersen1000 m3.09,1Sjæ
2.BlackieTherese Mikkelsen1060 m2.58,4Bh
3.CirkelineKatrine V. Rasmussen1080 m2.55,9Fv
4.FrynsStine Andersen1000 m3.10,0Sjæ
5.DonnaSandra Kjeldgaard1020 m3.06,6Lf
6.BastianMonica Fentz1020 m3.11,4Fv
7.CharmørTerese Møller1100 m2.57,8Bh
8.BobbiRikke Rohbach Bonde1080 m3.02,0År
9.LasseSabine Mortensen1000 m3.17,3Lf
10.RaketDebbie Pedersen1100 m3.00,4Sk
11.VilmaMikkel Dahl1020 m3.16,8Sk
12.SpeedyKristina Jørgensen1060 m3.15,8Sk
14. løb Åben handicapD.T.C´s Ærespræmieløb
1.Williams TownSimone Foged1020 m2.46,7Fv
2.DieselLinda Petersen1020 m2.46,7Sjæ
3.RumasMorten P. Kramer1040 m2.45,7Fv
4.AladdinSimone Mikkelsen1060 m2.44,5Bh
5.LockyClaudia Bossen1060 m2.47,0Fv
6.LubbiClaus Hansen1060 m2.49,9Fv
7.Silver BoyMichael Holmer1000 m3.00,8År
8.BiancaMette K. Knudsen1020 m2.57,5 Lf
9.LokkaAnne Olesen1060 m2.54,2Fv
10.Buller IIMads Andersen1000 m3.09,6Ål
11.TitinusMichael Friis1020 m3.06,3Sk
15. løbÅben handicapFyens Væddeløbsbane´s Ærespræmieløb
1.ThowraJosephine G. Trøjbjerg1060 m2.14,4Sjæ
2.Blue AngelJulie Søndergård 980 m2.26,9Fv
3WitaLinda Nielsen1140 m2.07,2Lf
4.Super PrideMichael Holmer1500 m1.38,2År
5.CariusEmilie Pettersson1100 m2.15,2Bh
6.ZarRikke Rohbach Bonde1040 m2.24,0År
7.NikolaiSteffan Petersen1020 m2.29,0Lf
8.Prins WilliamUlrik Christoffersen1040 m2.29,9Bh
9.SisseJacob Vester1000 m2.38,5 
16. løbStayerhandicapF.P.T.G´s Ærespræmieløb
1.FigaroStine D. Andersen2220 m2.12,0Sjæ
2.SamsonMette Jørgensen2240 m2.12,5Sjæ
3.NittanyChristian Andersen2040 m2.25,7Lf
4.Blackie IIChristine Petersen2120 m2.23,9Sjæ
5.HurricaneIsabella Genath2220 m2.17,3Sjæ
6.Picasso FayFay Nielsen2000 m2.34,3Fv
7.Bella DonnaJeppe Rask Hansen2220 m2.19,3Sk
8.Emmeros EsmaraldaHenriette Larsen2000 m2.37,0År
9.GizmoSteffen Christansen26602.02,3Lf
 FernandoChristel W. Laursen disk. gFv

Jydsk Pony Væddeløbs Forening