Resultater fra søndag d. 16. juni 2007    
             
Jydsk Grand Prix for ponyer i trav u.100cm - autostart Sponsor:  
1. løb 1 Ludwig - Morten N. Jensen 1040m 2.49,5 Avlsforeningen for
2 Lucci Lucas - Sara Kristensen 1040m 3.39,2 Shetlandsponyer
             
Jydsk Grand Prix for ponyer  i trav u.110cm - autostart Sponsor:   
 
2. løb
1 Nuller - Jeppe Rask Hansen 1040m 2.50,5 Billund Trav
2 Fokus - Michella Sabroe 1040m 3.00,1    
3 Sorte Victor - Niklas Corfitsen 1040m 3.02,4    
4 Snuggi - Camilla Hansen 1040m 3.12,7    
5 Lilo - Camille Kähler 1040m 3.32,3    
6 Donna - Nikoline Nikolajsen 1040m 4.09,9    
7 Hubert - Karina Nedergaard 1040m disk    
             
Jydsk Grand Prix for ponyer i trav u.120cm - autostart Sponsor:  
3. løb 1 Felix - Tina Rohbach 1040 2.52,9 Aalborg  
2 Bubbly - Karoline Pedersen 1040 2.53,5 Væddeløbsbane
3 Plet - Anette Noes Pedersen 1040 2.53,6    
4 Anja - Christian Jensen 1040 disk    
             
Jydsk Grand Prix for ponyer  i trav u.128cm - autostart Sponsor:  
 
4. løb
 
1 Attila - Erik Rasmussen 1520m  2.14,2 Bornholms Travbane
2 Sten - Michelle Mønster 1520m  2.14,3    
3 Charmers - Katrine Pedersen 1520m  2.18,6    
4 HS Didilipom - Pernille Nikolajsen 1520m  2.22,0    
5 Loverboy Brilliant - Mette Rohbach Bonde 1520m  2.22,2    
6 Rødfræsen - Klaus Rasmuusen 1520m  2.22,5    
7 Bobbi - Kristina Jørgensen 1520m  2.24,5    
8 Prince Mystic - Casper T. Korfitsen 1520m  2.25,3    
9 Tarpan´s Ikon - Sabrina Jensen 1520m  2.31,1    
10 Wendy - Christian Nørlem 1520m  2.32,6    
11 Tarpan´s Fidus - Sabrina Henriksen 1520m  2.43,9    
12 Prins - Anika Dunager 1520m  2.44,1    
13 Ivanhoe - Tina Rohbach 1520m  disk    
             
Jydsk Grand Prix for ponyer i monté u.110,9cm og fra 111cm-128cm - autostart Sponsor:  
5. løb 1 Sten - Michelle Mønster 1040m 2.19,6 Jydsk Væddeløbsbane
2 Ivanhoe - Tina Rohbach 1040m 2.22,5    
3 Isak - Iben Engholm 1040m 2.24,6    
4 Loverboy Brilliant - Mette Rohbach Bonde 1040m 2.26,0    
5 Bobbi - Kristina Jørgensen 1040m 2.29,9    
6 Jolly Jumber - Mia Bondo 1040m 3.35,2    
1 Snuggi - Helena Therkildsen 1040m 3.36,7 Sponsor: Dansk
2 Mini Tarzan - Amanda Gram 1040m disk Automatekspert
             
Trav for Shetlandsponyer - autostart Sponsor:  
6. løb 1 Morisot - Leif Nielsen 1040m 4.00,6 Jydsk Pony  
2 Silver Prince - Anne Andersen 1040m 4.02,1 VæddeløbsForening
3 Pia - Per Bak 1040m 4.02,5    
4 Loch Fannich - Arne Klodsø 1040m 4.07,1    
5 Loch Stay - Marianne Vestergaard 1040m 4.09,6    
6 Lobo - Birthe Rømer 1040m 4.22,0    
7 Sternes Bingo - Karina Laursen 1040m 4.32,0    
8 Ally - Jeanette Landgrebe 1040m 4.39,6    
9 Skovlundens Ike - Karina Madsen 1040m 4.42,3    
             
Trav for ponyer - grundlag 3.30 - frit handicap Sponsor:  
7. løb 1 Ludwig 1220m 2.47,8 St Hippolyt  
2 Tarpan´s Fidus - Sabrina Henriksen 1240m 2,45,6    
3 Oliver - Camilla Hansen 980m 3.25,8    
4 Sorte Victor - Niklas Korfitsen 1140m 3.01,3    
5 Lokka II - Helena Therkildsen 960m 3.35,5    
6 Lilo - Camille Kähler 1040m 3.26,3    
7 Fokus - Michella Sabroe 1200m 3.00,9    
8 Lucci Lucas - Sara Kristensen 1100m 3.25,3    
             
Trav for ponyer - grundlag 3.00 - frit handicap Sponsor:  
8. løb 1 Tarpan´s Ikon - Sabrina Jensen 1060m 2.26,7 Cheval Liberté
2 Anja - Christian Jensen 960m 2.53,7 Danmark A/S
3 Bubbly - Karoline Pedersen 1040m 2.40,8    
4 Plet - Anette Noes Pedersen 1000m 2.49,7    
5 Felix - Tina Rohbach 1080m 2.40,5    
6 Farmens Media - Nikoline Nikolajsen 1020m 2.50,4    
7 Prins - Anika Dunager 1040m disk    
             
Trav for ponyer - grundlag 2.30 - frit handicap Sponsor:  
9. løb 1 Charmers - Katrine Pedersen 1500m 2.13,7 Blue Hors  
2 Prince Mystic - Casper T. Korfitsen 1620m 2.15,4    
3 Wendy - Christian Nørlem 1500m 2.17,1    
4 Athina - Tina Rohbach 1440m 2.33,6    
5 Rødfræsen - Klaus Rasmussen 1740m 2.08,6    
6 Attila - Erik Rasmussen 1780m 2.06,5    
7 Österängens Candelia - Emil Mæhlisen 1820m 2.03,8