logo Velkommen
Nye medlemmer
Nyheder
Løb
Heste res.
Point
Tilmelding
Tilmeldte
Aktiviteter
Priser m.m.
Vedtægter
Reglement
Hestene
Nye billeder
Introfolder
Identifikation
Sponsorer
DPF
Links
Køb og Salg
Kontakt os

login

Resultater

Lørdag den 23. August 2003

DM Bornholm

PlaceringHestKuskDistanceTid1000M tid
Løb nr. 1 Klokken 13:15 Danmarksmesterskab for ponyer under 148 - 1000 Meter, autostart
1SamsonMette Jørgensen10002.14,52.14,5
2Prins WilliamUlrik Christoffersen10002.22,62.22,6
3BlackieTherese Mikkelsen10003.08,8g3.08,8
4BullerRikke Rohbach Bonde1000g r0.00,0
Løb nr. 2 Klokken 13:33 Danmarksmesterskab for ponyer under 135 - 1000 Meter, autostart
udgAthena10000.00,0
1Super PrideMichael Holmer10001.57,51.57,5
2GismoSteffen Christiansen10002.01,62.01,6
3CariusEmelie Petterson10002.20,72.20,7
4SilleLisa Jeppesen10002.42,52.42,5
5Picasso FayDina Pedersen10002.42,52.42,5
6LokkaJulie Søndergård10002.50,02.50,0
7Sweet RikkeSimone Foged10003.01,33.01,3
Løb nr. 3 Klokken 13:50 Danmarksmesterskab for ponyer under 128 - 1000 Meter, autostart
1Tarpans DanarJeanette Larsen10002.05,22.05,2
2Dion MBelinda Svensson10002.07,82.07,8
3StenEmil D.Mæhlisen10002.08,82.08,8
4WitaLinda Nielsen10002.11,22.11,2
5/6Ripadals BossMarie Olesen10002.13,92.13,9
6/5FigaroKristian Nymand10002.13,92.13,9
7FrøjelSteffen Christiansen10002.20,82.20,8
8Inboa-TKamilla Hansen10002.25,52.25,5
9ZarMette Rohbach Bonde10002.36,92.36,9
10FernandoChristel W. Laursen10002.38,22.38,2
11ZitaSuzi Funder10003.01,93.01,9
Løb nr. 4 Klokken 14:11 Danmarksmesterskab for ponyer under 120 - 1000 Meter, autostart
1MandalarCamilla Borg Bahnsen10002.16,32.16,3
2Afroditte MLisbeth Hermansen10002.19,62.19,6
3MollyLinda Nielsen10002.38,32.38,3
4BenjaminRikke Christiansen10002.39,72.39,7
5SisseJacob Vester10002.40,52.40,5
6VernerEmil D. Mæhlisen10002.45,62.45,6
7LubbiMaria Jacobsen10002.50,82.50,8
8FelixTina Rohbach10002.51,42.51,4
9Prins GKristian Larsen10002.52,02.52,0
10gSilver BoyMichael Holmer10000.00,0
11gFoxLouise Ekstrand10000.00,0
12gWendyMichael Friis10000.00,0
Løb nr. 5 Klokken 14:30 Danmarksmesterskab for ponyer under 110 - 1000 Meter, autostart
1NullerJeppe Rask Hansen10002.40,02.40,0
2LasseSabine Mortensen10003.11,23.11,2
3Black ActionMads Petersen10003.26,53.26,5
4BastianTerese Møller10003.38,13.38,1
5Tejas BoncheeMette Knudsen1000g0.00,0
6DonnaSandra Kjeldgaard1000g0.00,0
7ZorroMichael Holmer1000g0.00,0
Løb nr. 6 Klokken 14:50 Danmarksmesterskab for ponyer under 100 - 1000 Meter, autostart
1Tarzan IIHenriette Larsen10003.10,53.10,5
2RaketDebbie Pedersen10003.12,33.12,3
3Zoot SuitKristian Larsen10003.13,63.13,6
4FrynsStine Andersen10003.15,33.15,3
5SimonSabine Nielsen10003.17,23.17,2
6HanibalLouise Agregård10003.19,63.19,6
7Mini MaxLasse Rask Hansen10003.20,93.20,9
8LucyCamilla Borg Bahnsen10003.27,33.27,3
9TøsenNina Sonne10003.30,83.30,8
10Don PedroFay Nielsen10003.31,53.31,5
11SarieEmilie Pettersson1000g0.00,0
12FredagMichala Andersen1000g0.00,0
Løb nr. 7 Klokken 15:10 Coca Colas ærespræmie - 900 Meter, FRIT HANDICAP
udgDolfie0
1FysserSabrina Nielsen9003.38,44.02,7
2CharmørTerese Møller12503.52,83.06,2
3Sorte MusTino Christensen9003.54,44.20,4
4SnubbiMads Lund Skovmose11003.58,03.36,4
5MistyEmilie Pettersson10704.00,23.44,5
6HampelinaSimone Mikkelsen10704.03,93.47,9
7MarinusDiana Hansen1100g0.00,0
8HerkulesMette Berg Thiesen1120g0.00,0
9Pilar IIEmilie Pettersson1250g0.00,0
Løb nr. 8 Klokken 15:30 DM REVANCHE UNDER 148 & 135 CM (FDT`s ær - 960 Meter, FRIT HANDICAP
udgSamson0
1Sweet RikkeSimone Foged9602.53,53.00,7
2GismoSteffen Christiansen14502.55,72.01,2
3SilleLisa Jeppesen10202.56,22.52,7
4LokkaJulie Søndergård10202.57,62.54,1
5BullerRikke Rohbach Bonde11802.59,52.32,1
6BlackieTerese Mikkelsen10002.59,62.59,6
7Super PrideMichael Holmer18003.04,71.42,6
8CariusEmilie Pettersson13303.04,92.19,0
9Prins WilliamUlrik Christoffersen12803.08,72.27,4
10Picasso FayFay Nielsen11603.13,92.47,2
Løb nr. 9 Klokken 15:50 DM REVANCHE UNDER 128 CM - 1000 Meter, FRIT HANDICAP
1ZitaSuzi Funder10003.03,03.03,0
2Jolly JumperFilip Due10503.04,32.55,5
3Tarpans DanarJeanette Larsen13903.05,22.13,2
4FigaroKristian Nymand13703.05,52.15,4
5StenEmil D. Mæhlisen15003.15,72.10,5
6Ripadals BossMarie D Olesen14603.16,62.14,7
7Dion MBelinda Svensson14603.18,92.16,2
8FrøjelSteffen Christiansen14103.19,82.21,7
9ZarMette Rohbach Bonde12803.20,22.36,4
10FernandoChristel W. Laursen1230g0.00,0
11Inboa-TKamilla Hansen1390g0.00,0
Løb nr. 10 Klokken 16:10 DM REVANCHE UNDER 120 CM (K.L.guld og sø - 1000 Meter, FRIT HANDICAP
udgVerner0
1Pilar IIEmmelie Nielsen10302.55,02.49,9
2CharmørTerese Møller10002.56,82.56,8
3BenjaminRikke Christiansen11803.04,62.36,4
4Prins GKristian Larsen11003.11,12.53,7
5LubbiMaria Jacobsen11303.14,42.52,0
6FelixTina Rohbach11003.15,42.57,6
7FoxLouise Ekstrand11803.18,12.47,9
8SisseJacob Vester12503.19,52.39,6
9Afroditte MLisbeth Hermansen14503.20,02.17,9
10Silver BoyMichael Holmer11303.26,23.02,5
11WendyMichael Friis1200gim0.00,0
12MandalarCamilla Borg Bahnsen1340gim0.00,0
Løb nr. 11 Klokken 16:25 DM REVANCHE UNDER 110 CM (Træner forenin - 1000 Meter, FRIT HANDICAP
1BastianTerese Møller10503.38,23.27,8
2Black ActionMads Petersen10703.41,63.27,1
3NullerJeppe Rask Hansen14203.41,72.36,1
4Sorte MusTino Christensen8503.43,44.22,8
5SnubbiMads Lund Skovmose10303.45,33.38,7
6LasseSabine Mortensen11403.47,23.19,3
7DonnaSandra Kjeldgaard11403.51,33.22,9
8HampelinaSimone Mikkelsen10003.55,83.55,8
9ZorroMichael Holmer1030gim0.00,0
10Tejas BoncheeMette Knudseng0
Løb nr. 12 Klokken 16:45 DM REVANCHEN UNDER 100 CM (Lobbæk autos - 1000 Meter, FRIT HANDICAP
udgLucy0
udgDolfie0
1FysserSabrina Nielsen10003.39,33.39,3
2HanibalLouise Agregård11003.40,43.20,4
3Zoot SuitKristian Larsen11403.43,63.16,1
4Tarzan IIHenriette Larsen12003.43,83.06,5
5FredagMichala Andersen12203.53,03.11,0
6RaketDebbie Pedersen12403.54,53.09,1
7SimonSabine Nielsen12003.54,63.15,5
8Mini MaxLasse Rask Hansen11203.55,53.30,3
9TøsenNina Sonne11203.56,73.31,3
10SarieEmelie Petterson12003.59,33.19,4
11Don PedroDina Pedersen11003.59,83.38,0
12FrynsStine Andersen13004.27,13.25,5
Løb nr. 13 Klokken 17:05 OLD BOYS/GIRLS LØB (Veideland travudstyr - 800 Meter, FRIT HANDICAP
1CharmørLise Kofod9202.50,23.05,0
2CariusAnne Laursen12402.50,32.17,3
3HerkulesThomas Bonde8502.54,33.25,1
4BlackieSolveig Hansen9702.54,93.00,3
5BenjaminBent Friis11002.55,72.39,7
6Prins WilliamSteen Just12403.00,22.25,3
7Black ActionHenning Foged8503.05,03.37,6
8BastianInger Sonne8503.16,23.50,8
9TøsenPoul Nielsen8503.16,93.51,6
10SarieJørgen Nielsen9003.26,23.49,1
11MistyJørgen Petersen8003.27,74.19,6
12MarinusM.Pokrywiezeki850gim0.00,0

Jydsk Pony Væddeløbs Forening