logo Velkommen
Nye medlemmer
Nyheder
Løb
Tilmelding
Tilmeldte
Aktiviteter
Priser m.m.
Vedtægter
Reglement
Hestene
Nye billeder
Introfolder
Identifikation
Sponsorer
DPF
Links
Kontakt os

login

Resultater

Søndag den 7. September 2003

Jydsk Pony Væddeløbsforening.

PlaceringHestKuskDistanceTid1000M tid
Løb nr. 0 Klokken 12:50 PRØVE TRAV FOR PONYER GUL 500 Meter, FRIT HANDICAP
1AnjaCamilla Borg Bahnsen5002.07,004.14,0
Løb nr. 1 Klokken 13:00 TRAV FOR PONYER 3.10 – 4.08 GUL 1000 Meter, FRIT HANDICAP
1FrisCamilla Jeppesen10003.49,003.49,0
2Lucci LukasSara Kristensen12004.14,653.32,2
3Zorro (010109)Michael Holmer11404.16,033.44,6
4Tarzan IIHenriette Larsen13404.18,273.12,7
5AnjaCamilla Borg Bahnsen10004.21,294.21,2
6Nick Nok (980115)Kristina Jørgensen10004.28,504.28,5
Løb nr. 2 Klokken 13:20 TRAV FOR PONYER 3.03 – 3.36 BLÅ 1000 Meter, FRIT HANDICAP
1SpeedyMalene Poulsen10203.32,023.27,8
2Silver Boy (010307)Michael Holmer11803.32,342.59,9
3Bette Claus HGJulie Kjølbro Sørens11203.33,003.10,2
4Prins PytlerRikke Rohbach Bonde10603.39,333.26,9
5DundeeHenriette Larsen11203.44,363.20,3
6Lucy (991104)Camilla Borg Bahnsen10003.46,543.46,5
Løb nr. 3 Klokken 13:40 TRAV FOR PONYER 2.36 – 2.58 RØD 1500 Meter, FRIT HANDICAP
udgZarRikke Rohbach Bonde17400.00,0
1FelixTina Rohbach15004.26,642.57,7
2BusterMette Rohbach Bonde16004.30,952.49,3
3Prins GKristian Larsen16004.33,722.51,1
4SilleLisa Jeppesen15604.35,722.56,7
5CopywrightMalene Poulsen15204.40,593.04,5
Løb nr. 4 Klokken 14:00 TRAV FOR PONYER 1.44 – 2.32 GRØN 1280 Meter, FRIT HANDICAP
diskMandalarCamilla Borg Bahnsen13600.00,0
1StenEmil D. Mæhlisen15003.10,552.07,0
2Riperdals BossMarie Olesen14003.10,862.16,3
3BullerRikke Rohbach Bonde12803.18,292.34,8
4Super Pride 010307Michael Holmer19003.21,131.45,8
Løb nr. 5 Klokken 14:30 MONTE FOR PONYER 3.30 – 4.11 GUL 1000 Meter, FRIT HANDICAP
udgNick Nok (980115)Tina Rohbach10000.00,0
1SpeedyMalene Poulsen11603.50,933.19,1
2Lagunas Flying BeautKatja Jakobsen12003.51,713.13,1
3DundeeHenriette Larsen11603.55,873.23,3
4Bette Claus HGJulie Kjølbro Sørens12004.10,523.28,8
5Prins PytlerKristina Jørgensen11604.13,403.38,4
Løb nr. 6 Klokken 14:50 MONTE FOR PONYER 2.52 – 3.12 GRØN 1000 Meter, FRIT HANDICAP
diskSilleLisa Jeppesen10000.00,0
1BusterMette Rohbach Bonde10803.00,512.47,1
2Silver Boy (010307)Camilla Borg Bahnsen10203.02,162.58,5
3CopywrightMalene Poulsen10803.03,292.49,6
4Prins GKristian Larsen10003.12,533.12,5
Løb nr. 7 Klokken 15:10 MONTE FOR PONYER 2.27 – 3.03 BLÅ 1000 Meter, FRIT HANDICAP
udgZarRikke Rohbach Bonde12600.00,0
diskLagunas Pinto LadyKatja Jakobsen10200.00,0
1FelixTina Rohbach10002.56,752.56,7
2MandalarCamilla Borg Bahnsen12002.58,422.28,7
3BullerRikke Rohbach Bonde12203.11,712.37,1
5Super Pride 010307Ida Sonneby17203.27,032.00,3
Løb nr. 8 Klokken 15:30 OLDBOYS FOR PONYER U.148 CM GRÅ 1000 Meter, FRIT HANDICAP
1Silver Boy (010307)Mette Holmer11603.19,642.52,1
2FelixKurt Rohbach11803.40,143.06,5
3Lucci LukasBjørn Kristensen10003.40,893.40,8
4BusterBirgit Rohbach13203.43,952.49,6
5Prins PytlerBo Jørgensen10003.45,173.45,1

Jydsk Pony Væddeløbs Forening
Skanderborgvej 224, 8260 Viby