logo Velkommen
Nye medlemmer
Nyheder
Travskole
Video
Løb
Heste res.
Point
Tilmelding
Tilmeldte
Aktiviteter
Priser m.m.
Vedtægter
Reglement
Beregn handicap
Hestene
Nye billeder
Introfolder
Identifikation
Sponsorer
DPF
Links
Køb og Salg
Kontakt os

login

Resultater

Lørdag den 24. April 2004

Jydsk Pony Væddeløbsforening.

PlaceringHestKuskDistanceTid1000M tid
Løb nr. 0 Klokken 14:00 PRØVELØB MONTE ORANGE 800 Meter, FRIT HANDICAP
1Emmeros EsmeraldaHenriette Larsen8002.52,63.35,8
2Zoot SuitKristian Larsen8002.52,93.36,1
Løb nr. 0 Klokken 14:15 PRØVELØB TRAV GRÅ 800 Meter, prøveløb
1PaxAnne Katrine Lomholt9003.18,73.40,8
2PicassoJacob Friis9003.18,93.41,0
3SkipperLisa Jeppesen8004.00,55.00,6
Løb nr. 1 Klokken 14:30 TRAV FOR PONYER 1.46 – 2.34 GUL 1200 Meter, FRIT HANDICAP
gBullerRikke Rohbach Bonde120000.00,0
1Super PrideMichael Holmer17402.57,01.41,7
2MandalarCamilla Borg Bahnsen13202.57,22.14,2
3StenEmil.D. Mæhlisen14402.57,72.03,4
4Ripadals BossMarie Olesen13602.59,12.11,7
Løb nr. 2 Klokken 14:50 TRAV FOR PONYER 2.35 – 2.41 BLÅ 1200 Meter, FRIT HANDICAP
gimZarRikke Rohbach Bonde124000.00,0
ukPicassoJacob Friis12604.20,23.26,5
1WendyMichael Friis12003.10,42.38,7
2Bella DonnaJeppe Rask Hansen12403.18,02.39,7
3SisseJacob Vester12003.18,72.45,6
4NullerLasse Rask Hansen12403.25,02.45,3
5Emmeros EsmeraldaHenriette Larsen12403.29,22.48,7
Løb nr. 3 Klokken 15:10 TRAV FOR PONYER 2.47 – 2.59 RØD 1200 Meter, FRIT HANDICAP
udgLovely GodivaAmalia Vandsø Madsen120000.00,0
1BusterMette Rohbach Bonde12803.31,32.45,1
2Prins GKristian Larsen12803.32,32.45,9
3Silver BoyMichael Holmer12003.34,12.58,4
4MespayBrian Damgård12003.36,23.00,2
5FelixTina Rohbach12603.38,12.53,1
Løb nr. 4 Klokken 15:30 TRAV FOR PONYER 3.02 – 3.14 GRØN 1200 Meter, FRIT HANDICAP
1AttilaErik Rasmussen12203.46,73.05,8
2ZitaCecilia Serup Christ12803.49,22.59,1
3SpeedyKristina Jørgensen12003.50,73.12,3
4TitinusMalene Friis12203.53,53.11,4
5AbigailMichelle Mønster12203.54,83.12,5
6Bette Claus HGJulie Kjølbro Sørens12203.56,93.14,2
Løb nr. 5 Klokken 15:50 TRAV FOR PONYER 3.09 – 3.32 HVID 1000 Meter, FRIT HANDICAP
ukPaxAnne Katrine Lomholt13004.17,83.18,3
gSilverJulie Nielsen134000.00,0
ukSkipperLisa Jeppesen12004.56,94.07,4
1RaketDebbie Pedersen13404.18,23.12,7
2Tarzan IIHenriette Larsen14004.18,33.04,5
3Sorte VictorCasper T. Korfitsen12404.18,53.28,5
4Zoot SuitKristian Larsen13204.19,43.16,5
5Mini MaxMia Møller Iversen12804.59,03.53,6
Løb nr. 6 Klokken 16:10 TRAV FOR PONYER 3.30 – 4.00 SORT 800 Meter, FRIT HANDICAP
1ZorroMichael Holmer8603.11,33.42,4
2SofusCamilla Bertelsen8003.13,24.01,5
3FrisCamilla Jeppesen8403.14,43.51,4
4VilmaMikkel Dahl9003.20,23.42,4
5MaxMads Hviid Nielsen8603.22,23.55,1
6Mini Max IIKlaus Rasmussen8803.25,73.53,8
Løb nr. 7 Klokken 16:30 MONTE FOR PONYER 2.27 – 3.10 BLÅ 1200 Meter, FRIT HANDICAP
gTitinusMalene Friis120000.00,0
gFelixTina Rohbach126000.00,0
1BusterMette Rohbach Bonde13203.43,52.49,3
2ZarRikke Rohbach Bonde15603.46,02.24,9
3MandalarCamilla Borg Bahnsen15003.48,52.32,3
Løb nr. 8 Klokken 16:50 MONTE FOR PONYER 2.38 – 3.29 ORANGE 1200 Meter, FRIT HANDICAP
gBette Claus HGJulie Kjølbro Sørens120000.00,0
ukEmmeros EsmeraldaHenriette Larsen13203.53,42.56,8
1Prins GKristian Larsen13403.55,82.56,0
2BullerRikke Rohbach Bonde15804.01,72.33,0
3SpeedyKristina Jørgensen12404.10,03.21,6
Løb nr. 9 Klokken 17:10 MONTE FOR PONYER 3.00 – 3.40 GUL 1200 Meter, FRIT HANDICAP
ukZoot SuitKristian Larsen12003.57,23.17,7
1WendyMalene Friis13803.49,02.45,9
2NullerLasse Rask Hansen13604.10,33.04,0
3Bella DonnaDebbie Pedersen14604.11,72.52,4
4AbigailMichelle Mønster13604.15,03.07,5
Løb nr. 10 Klokken 17:30 OLDBOYS TRAV FOR PONYER u. 148 ROSA 1200 Meter, FRIT HANDICAP
1Picasso11802.52,62.26,3
2Zorro8002.57,83.42,3
3Bella Donna11402.59,92.37,8
4Wendy11203.00,42.41,1
5Mini Max8403.01,03.35,5
6Titinus9403.02,93.14,6
7Raket9203.07,83.24,1

Jydsk Pony Væddeløbs Forening