logo Velkommen
Nye medlemmer
Nyheder
Travskole
Video
Løb
Heste res.
Point
Tilmelding
Tilmeldte
Aktiviteter
Priser m.m.
Vedtægter
Reglement
Beregn handicap
Hestene
Nye billeder
Introfolder
Identifikation
Sponsorer
DPF
Links
Køb og Salg
Kontakt os

login

Resultater

Lørdag den 8. Maj 2004

Jydsk Pony Væddeløbsforening.

PlaceringHestKuskDistanceTid1000M tid
Løb nr. 0 Klokken 14:00 PRØVELØB TRAV GRÅ 800 Meter, prøve
udgLovely GodivaAmalia Vandsø Madsen10000.00,0
Løb nr. 0 Klokken 14:00 PRØVELØB MONTE GRÅ 1000 Meter, Prøveløb
1JackFreja Nielsen10003.17,93.17,9
2PicassoDebbie Pedersen10003.20,43.20,4
Løb nr. 1 Klokken 14:10 TRAV FOR PONYER 2.19 – 2.46 GUL 1700 Meter, FRIT HANDICAP
GWendyMichael Friis17600.00,0
ukPicassoJacob Friis18805.48,93.05,6
1SisseJacob Vester17404.37,62.39,5
2Prins GKristian Larsen17004.38,32.43,7
3BusterTina Rohbach17204.42,92.44,5
4AttilaErik Rasmussen20604.55,02.23,2
Løb nr. 2 Klokken 14:30 TRAV FOR PONYER 1.40 – 2.38 BLÅ 1000 Meter, FRIT HANDICAP
1MandalarCamilla Borg Bahnsen13602.54,32.08,2
2Super PrideMichael Holmer19203.02,01.34,8
3Bella DonnaJeppe Rask Hansen12003.02,22.31,8
4StenEmil.D. Mæhlisen15003.15,72.10,5
Løb nr. 3 Klokken 14:50 TRAV FOR PONYER 2.37 – 3.48. RØD 1080 Meter, FRIT HANDICAP
GPaxAnne Katrine Lomholt12600.00,0
1MespayBrian Damgård13804.13,13.03,4
2RaketDebbie Pedersen13004.13,83.15,2
3Tarzan IIKristian Larsen13204.13,83.12,3
4Emmeros EsmeraldaHenriette Larsen15804.16,92.42,6
5NullerLasse Rask Hansen15804.17,22.42,8
6SilverJulie Nielsen12604.23,33.29,0
7FrisCamilla Jeppesen10804.25,54.05,8
Løb nr. 4 Klokken 15:10 TRAV FOR PONYER 2.51 – 3.18 GRØN 1200 Meter, FRIT HANDICAP
udgLovely GodivaAmalia Vandsø Madsen13200.00,0
GSilver BoyMichael Holmer13400.00,0
1SpeedyKristina Jørgensen12003.50,43.12,0
2AbigailMichelle Mønster12403.51,63.06,8
3FelixTina Rohbach13803.52,42.48,4
4TitinusMalene Friis12404.05,33.17,8
Løb nr. 5 Klokken 15:30 TRAV FOR PONYER 3.30 – 4.00 HVID 800 Meter, FRIT HANDICAP
udgMaxMads Hviid Nielsen8600.00,0
1ZorroMichael Holmer8803.12,43.38,6
2Sorte VictorCasper T. Korfitsen9203.13,23.30,0
3Lucci LukasSara Kristensen9003.17,63.39,6
4Mini Max IIKlaus Rasmussen8403.17,73.55,4
5VilmaMikkel Dahl8603.18,93.51,3
6SkipperLisa Jeppesen8003.20,74.10,9
7Mini MaxMia Møller Iversen8403.24,74.03,7
Løb nr. 6 Klokken 15:50 MONTE FOR PONYER 2.57 – 3.39. ORANGE 1000 Meter, FRIT HANDICAP
ukPicassoDebbie Pedersen12403.35,62.53,9
1Emmeros EsmeraldaHenriette Larsen12403.28,52.48,1
2FelixTina Rohbach12203.29,52.51,7
3AbigailMichelle Mønster11603.31,83.02,6
4NullerLasse Rask Hansen12003.41,53.04,6
5Prins PytlerKristina Jørgensen10003.42,33.42,3
6TitinusMalene Friis11603.49,93.18,2
Løb nr. 7 Klokken 16:10 MONTE FOR PONYER 2.31 – 3.21. GUL 1200 Meter, FRIT HANDICAP
GJackFreja Nielsen16000.00,0
1MandalarCamilla Borg Bahnsen16003.51,72.24,8
2Bella DonnaDebbie Pedersen14003.52,22.45,9
3SpeedyKristina Jørgensen12003.52,43.13,7
4Prins GKristian Larsen13803.58,02.52,5
5WendyMalene Friis14804.11,22.49,7

Jydsk Pony Væddeløbs Forening